خانه / حقوق داخلی / ازدواج و روابط زناشویی / مجازات و دیه پاره کردن پرده بکارت با رضایت و بدون رضایت دختر
مجازات و دیه پاره کردن پرده بکارت با رضایت و بدون رضایت دختر

مجازات و دیه پاره کردن پرده بکارت با رضایت و بدون رضایت دختر

سلام دوستان! خیلیا در مورد از دست دادن پرده بکارت سوال پرسیدن و امروزه شاهد روابط دوستانه دختر و پسر بیشتر از قبل هستیم! بهتره مجازات و تعهداتشو بدونید بعد با توجه به شرایط تصمیم بگیرید.

پرده بکارت قسمتی از بدن زنان که در محرمانه ترین حالت برای زنان قرار دارد همیشه در جامعه ما تحت تاثیر هنجار های مختلف بوده و محل سوال و جنجال و گاها دعواهای زیادی بین افراد بوده گرچه که همیشه محرمانه ترین اجزا بدن افراد جزو حیطه خصوصی این افراد می باشد ولی پیش می اید گاهی که این قسمت خصوصی و محرمانه هر فرد مجبور به پاسخ دهی به دیگران و گاها نشان دادن به دیگران هم می شود.

در مدخل واژن و ابتدای مجرای تناسلی زنانه، پرده ی لطیف مخاطی دو لایه وجود دارد که پس از پاره شدن به صورت زوائدی نامنظم در سوراخ واژن دیده می شود.

سایر نوشته های روابط دختر و پسر

سؤالی که همیشه پیش میاد این است که.درصورتی که مردی با دختری نزدیکی کند و پرده ی بکارت دختر از بین رود،دختر چه شکایتی میتواند انجام دهد؟

1.هرگاه از بین رفتن بکارت با نزدیکی کردن وبا رضایت دختر انجام گرفته باشد چیزی (مبلغی)برعهده ی مرد نیست و خانوم نمیتونه ادعا کنه که مرد فریبش داده و وعده ی ازدواج داده و….اینها بی تاثیر است.

2. هرگاه از بین بردن پرده ی بکارت دختری بانزدیکی کردن یا به هر وسیله ی دیگری وبدون رضایت دختر صورت گرفته باشد مرد باید مهرالمثل پرداخت کند

3.تعریف مهرالمثل:

از نظر حقوقی مهرالمثل به مبلغی گفته میشود که به موجب قرارداد تأیین نشده بلکه مقدار آن برحسب عرف و عادت و باتوجه به وضع زن وحال زن از حیث،شرافت خانوادگی و سایر سفات(از جمله تحصیلات،شرافت خانوادگی،زیبایی و…) و وضعیت او نسبت به امثال وموقعیت خانوادگی و اجتماعی وی تأیین می شود.

اطلاعات بیشتر  رابطه نامشروع و تفاوت جرم آن برای زن و مرد در ایران

4.زمانی که خانمی با اقایی زنا کرده و میخواهد از طریق پزشک قانونی فرد زناکننده را مشخص کند و اثبات کند بهتراست تا نهایتا 72 ساعت پس از نزدیکی به پزشک قانونی و دادسرا مراجعه کند،چرا که پس از گذشت این زمان تشخیص مرد زنا کارسخت و با گذشت زمان طولانی غیر ممکن میگردد.

5.موارد فوق علاوه بر مجازات حسب مورد شلاق،اعدام یا سنگساربرای مجازات این قبیل جراىٔم است.

امتیاز این مطلب

امتیاز این مطلب

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید !
مقاله
مجازات و دیه پاره کردن پرده بکارت با رضایت و بدون رضایت دختر
عنوان مقاله
مجازات و دیه پاره کردن پرده بکارت با رضایت و بدون رضایت دختر
خلاصه
از بین رفتن بکارت با نزدیکی کردن وبا رضایت دختر... که خانمی با اقایی زنا کرده و میخواهد از طریق پزشک قانونی فرد زناکننده را مشخص کند و اثبات کند بهتراست تا
نویسنده
ناشر
پایگاه تخصصی حقوق من
لوگوی ناشر

درباره مصطفی کیانفرد

حتما ببینید

نحوه گرفتن پرینت موبایل ، مکالمات و پیامهای همسر در صورت خیانت

نحوه گرفتن پرینت موبایل ، مکالمات و پیامهای همسر در صورت خیانت

در رابطه های زن و شوهر به دلیل نبود عشق یکی از طرفین چه زن …

4 نظر

  1. مطلب کاملی بود مرسی اما چکار میشه کرد وقتی این همه روابط فاظلابی زیاد شده

  2. سلام، اگر به شخصی تجاوز بشه، نوشته اید براساس عرف و شان دختر، مثلا مقدار آن برای دختری که فوق لیسانس بوده و در خانواده آبرومندی در اصفهان باشد و سطح همه اعضای خانواده از لحاظ اجتماعی و تحصیلی جایگاه بالایی باشد، حدودا چقدر است؟

    • مصطفی کیانفرد

      با سلام
      دوست عزیز میزان ارش البکاره را قاضی تعیین می کند ولی با توجه به موقیت اجتماعی بالای دختر میزان این دیه بالاتر است این مطلب را باید به علم قاضی سپرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این پایگاه به صورت مزایده ای به بالاترین قیمت پیشنهادی واگذار میگردد!ثبت پیشنهاد
+ +