عمل لواط (یا در زبان عامیانه “گی” هم گفته میشود) به رابطه جنسی مرد با مرد برای رفع غریزه جنسی گفته می‌شود که نام آن از قوم لوط گرفته شده است. در دین اسلام و حتی بسیاری از ادیان عملی ناپسند به شمار می رود که منجر به از دست رفتن نسل و  فاسد شدن اجتماع می‌شود. مجازات و حد در نظر گرفته شده برای لواط بیشتر از زنا است.

چطور میشه لواط رو اثبات کرد؟

لواط را به دو صورت می توان اثبات کرد.
۱- فاعل و مفعول هرکدام چهار مرتبه به این عمل شنیع اقرار نمایند. لازم به ذکر است که دفعات اقرار هر یک تنها در مورد خودش موثر خواهد بود.
۲- چهار مرد که دارای شرایط مورد قبول باشند شهادت دهند. در ضمن شاهدین باید این عمل را مشاهده کرده باشند.

در صورت اثبات چه مجازاتی دارد؟

 شیخ طوسی در کتاب مبسوط گفته است:

کشتن کسی که با مردی لواط کرده و یا به زن اجنبی دخول کرده واجب است. امام میان گردن زدن وی و پرتاب کردن او از دیوار بلند وخراب کردن دیوار بر او و سنگسار و سوزاندن با آتش، مخیر است.
اگر این عمل زشت را با مرد بدون دخول انجام دهد، در صورت احصان سنگسار می شود و در صورت بکر بودن(عدم احصان) تازیانه می خورد.
(۳۵)مشاهده می شود در این عبارت، از حیث موضوع به خصوص زن اجنبی توسعه داده نشده و از نظر حکم، تخییر میان اقسام سه گانه قتل مطرح شده است و در فرض دخول، به روایات قسم دوم عمل شده و در کمتر از دخول، به روایات قسم اول عمل شده است، درحالی که این جمع هیچ دلیلی ندارد و هیچ گونه اشاره ای در میان روایات جز روایت دوم از باب اول به آن نشده است.

کشتن با شمشیر، سنگسار، پرت کردن گناهکار از بلندی به گونه‌ای که استخوان‌هایش بشکند و سوزاندن در آتش از اختیاراتی است که دین اسلام برای مجازات عمل لواط در نظر گرفته است.(ولی در قانون جمهوری اسلامی ایران به این شدت سخت گیری نمیشود)
اگر مفعول شخصی عاقل و بالغ باشد، مجازاتش حد قتل خواهد بود. در صورتی که به بلوغ نرسیده باشد، حد تعزیر در موردش اجرا خواهد شد.
در صورتی که لواط کننده پیش از گواهی شاهدان توبه کند حد وی بخشیده خواهد شد اما اگر بعد از گواهی شاهدان توبه کند حد وری ساقط نمی شود.
نکته!
مساحقه(لز) در صورتی که انجام شود باید بتوان آن را به طریقی که پیشتر گفته شد اثبات نمود و پس از آن برای فاعل و مفعول صدتازیانه در نظر گرفته می‌شود. اگر محصنه باشند، حکم سنگسار در مورد آنها اجرا می‌شود.
منظور از مساحقه آمیزش و برقراری رابطه جنسی نامشروع بین دو زن است که آن را طبق زدن یا به اسم فرنگی نیز میشناسند.

Summary
لواط چیست؟ مجازات لواط و رابطه مقعدی دو مرد با یکدیگر
Article Name
لواط چیست؟ مجازات لواط و رابطه مقعدی دو مرد با یکدیگر
Description
عمل لواط (یا در زبان عامیانه "گی" هم گفته میشود) به رابطه جنسی مرد با مرد برای رفع غریزه جنسی گفته می‌شود که نام آن از قوم لوط گرفته شده است.
Author
Publisher Name
پایگاه تخصصی حقوق من
Publisher Logo
درباره مصطفی کیانفرد

طراحی سایت اختصاصی و وردپرس علاقه مند به تکنیک های سئو داخلی و خارجی و تخصص در زمینه بک لینک سازی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *