مشاوره حقوقی تلفنی، بهترین های حقوق ایران همراه شما هستند

مشاور حقوقی به چه کسی می گویند؟

 

به افرادی که به جای وکالت و قضاوت حرفه مشاور حقوقی را انتخاب می‌کنند! این افراد می‌توانند در سازمان‌ها و شرکت‌ها به عنوان مشاور حقوقی مشغول به فعالیت شوند و یا در حوزه‌هایی نظیر امور قراردادها، امور دعاوی و امور پژوهشی به دیگران کمک کنند.

افراد حقیقی و حقوقی می‌توانند برای امور قراردادها و تنظیم قراردادهای خود از این مشاوران کمک بگیرند تا آنان نکات مهم قراردادها را بررسی و بیان کنند. همچنین آن­ها می‌توانند وظیفه تهیه پیش نویس‌های قراردادها را نیز برعهده بگیرند. در برخی مواقع در برخی شرکت‌ها، قراردادها صرفاً با تأیید و امضای مشاور حقوقی به توافق نهایی می‌رسد.

مشاور حقوقی با کارمند رسمی شرکت تفاوت دارد!

کاملا مشخص است که مشاور حقوقی به استخدام رسمی شرکت، سازمان یا افراد در نمی‌آید و قرارداد او از نوع قرارداد مشاوره خواهد بود. یکی از تفاوت‌های تنظیم قرارداد مشاوره با تنظیم قرارداد استخدام، این است که دستمزد مشاور حقوقی به صورت ساعتی تعیین می‌گردد. در قرارداد ذکر می‌شود که مشاور حقوقی موظف است تعداد ساعت معینی را به شرکت طرف قرارداد خود اختصاص دهد و در ازای هر ساعت مبلغی مشخص را دریافت کند.

با مشاوره حقوقی، حرفه ای تصمیم بگیرید

مطابق اصل ۳۵ قانون اساسی مراجعه به وکیل حق قانونی هر فرد می باشد و  برخورداری از وکیل را جزء حقوق اولیه شهروندان دانسته است و وکلای دادگستری به دلیل تجربه های فراوانی که در پرونده های مشابه داشته اند در بسیاری از موارد مراجعان به وکلا به حقوق مطلوب خود خواهند رسید. مشاوره حقوقی با وکیل دارای مزایای فراوانی می باشد که میتوان از فواید مشاوره به نکات ذیل اشاره نمود:

۱-علم و آگاهی فرد از قوانین مرتبط با موضوع مورد مشاوره

۲- کارآمدی و صرفه جویی در زمان و تسریع در به نتیجه رسیدن در کار پیش روی شخص یا شرکت

۳-میتوانید با گرفتن مشاور از تجربه ها و دانش وکیل در آن زمینه بهره مند گشته و در آینده دچار تحمل هزینه های مالی و روحی بزرگتر نمی شوید

۴-عدم تضرر مادی و معنوی در انجام امور اقتصادی و غیرانتفاعی، چرا که عدم مشاوره بدون بررسی های اولیه حقوقی ، تجزیه و تحلیل رویداد و توجه به جزئیات و ریزبینی می تواند به زیان شخص منجر شود

۵-انجام نحوه صحیح گردآوری ادله و مستدلات جهت انجام شکایت و دادخواست

۶-اتخاذ تصمیمات صحیح و قدرت تصمیم فوری و اطمینان و اعتماد شخص از انجام یا عدم انجام کار در دست اقدام

۷- سودآوری و نفع بیشتر برای شخص

۸- مدیریت زمان و جلوگیری از اطاله دادرسی

۹-نظارت و کنترل کیفیت بر انجام کار

۱۰-تهیه متن قراردادها وفق قوانین

۱۱-احتمال ایجاد صلح و سازش و حل و فصل اختلاف بین طرفین با استفاده از تدبیر و نطق و دانش وکیل که النهایت باعث کاهش پرونده ها در دادگستری می شود.

 

جهت مشاوره حقوقی باما در تماس باشید!

تلفن تماس: 09101426030