از زمان قدیم شاهد این بودیم که افراد برای عزیزانشان نماز و روزه میگیرند تا در آخرت خوشنود باشد! اما این وسط افرادی بودند که توانایی روزه گرفتن برای میت را نداشتند!

روزه گرفتن در ازای پول

وقتی فرد مسلمانی فوت می‌کند، مساله ادای تکالیف ادانشده وی مطرح می‌شود. اغلب مواقع، نزدیکان فرد فوت‌شده، متوسط سالی را برای ادای نماز و روزه قضا شده آن فرد، در نظر می‌گیرند که این زمان متوسط بین یک تا سه سال است.
در این میان آن طور که بسیاری از مراکز مرتبط با مراجع تقلید در مورد نرخ واجباتی که به گردن اموات است می‌گویند، نرخ نماز قضا برای هر یک سال حداقل حدود ۹۰۰ هزار تومان و نرخ هر یک ماه روزه قضا، حداقل ۷۰۰ هزار تومان است. این بدان معنی است که هزینه هر یک سال نماز و روزه ادانشده از سوی فرد فوت‌شده، حداقل یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان هزینه دارد.
در نظر گرفتن زمان یک سال، زمانی متوسط برای ادای واجباتی است که در طول حیات فرد فوت شده از سوی خود او ادا نشده است.
در واقع با احتساب فوت حدود ۳۰۸ هزار نفر در سال و پرداخت نماز و روزه یک‌ساله آنها به میزان حداقل یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، گردش مالی این بازار حدود ۴۹۲ میلیارد تومان برآورد می‌شود.
به عبارتی این عدد نشان از گردش مالی واجبات یک‌ساله فوت‌شدگان سال ۹۷ دارد. البته این عدد در صورتی است که کلیه این فوت‌شدگان مسلمان باشند و بستگانشان برای ادای تکالیف ادانشده آنها اقدام کرده باشند.
البته نرخ نماز و روزه گرفتن قضا در برخی از شهرهای استان گیلان در حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و در شهری مانند مشهد همان یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است. در شهر قم نیز توسط یکی از مراکز مذهبی اجرت یک سال نماز ۹۰۰ هزار تومان و یک ماه روزه ۵۰۰ هزار تومان نرخ‌گذاری شده است.

تاثیر قیمت دلار بر اجرت نماز و روزه

موضوع قابل توجه دیگر در این تجارت، تورم آن است. در سال ۹۱ اجرت یک سال نماز قضا در حدود ۹۰۰ هزار تومان و یک ماه روزه ۵۰۰ هزار تومان بود که اکنون این نرخ در برخی مناطق به یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسیده است.

مراجع تقلید

همه افردی که قصد دارند تا برای شخصی که از دنیا رفته (خداوند به خانواده شان صبر دهد) نماز و روزه بگیرند با شخصی با سواد همانند مرجع تقلید مشورت کنند و افراد مطمین را پیدا کنند و در دام کلاه برداران نیفتند!
با تشکر

Summary
روزه گرفتن برای میت و شروع بازار داغ سود جویان(اختصاصی)
Article Name
روزه گرفتن برای میت و شروع بازار داغ سود جویان(اختصاصی)
Description
از زمان قدیم شاهد این بودیم که افراد برای عزیزانشان نماز و روزه میگیرند تا در آخرت خوشنود باشد! اما این وسط افرادی بودند که توانایی روزه گرفتن برای میت را نداشتند!روزه گرفتن در ازای پول
Author
Publisher Name
پایگاه تخصصی حقوق من
Publisher Logo
درباره مصطفی کیانفرد

طراحی سایت اختصاصی و وردپرس علاقه مند به تکنیک های سئو داخلی و خارجی و تخصص در زمینه بک لینک سازی

4 دیدگاه در روزه گرفتن برای میت و شروع بازار داغ سود جویان(حقوق داخلی)
  1. واقعا هرکی میاد به اسم دین سر مردم رو کلاه میزاره

  2. روزه گرفتن حالا اینقد واجب شده که بعد مرگش براش روزه بگیریم؟ واقعا گریه داره

  3. میت تا وقتی زندس توجه میخواد نه وقتی ک مرد!!!!


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *